Logo Crimpage

Adrian Belew - Biografia

Adrian Belew | Dyskografia

1949

23 grudnia w Covington, Kentucky jako Robert Steven Belew rodzi się Adrian.

1953

W wieku 4 lat Adrian zadziwia dorosłych śpiewając do utworów Elvisa Presleya i Hanka Williamsa odtwarzanych z szafy grającej.

1962

Adrian przyłącza się do zespołu marszowego Ludlow Jr. High School jako dobosz

1964

W wieku 14 lat rodzina Adriana przenosi się do Florence w stanie Kentucky. Adrian po usłyszeniu Beatlesów dołącza do swojego pierwszego zespołu, "Denems" jako bębniarz i wokalista.

1965

Adrian jest na pierwszym koncercie w życiu. Ogląda Beatlesów na Crosley Field w Cincinnati, Ohio 20 sierpnia.

1966

W wieku 16 lat choruje na mononukleozę zakaźną. Podczas choroby samodzielnie uczy się grać na gitarze i zaczyna pisać piosenki.

1972

W wieku 21 lat Adrian występuje w kanadyjskim konkursie młodych talentów i wykonuje "Shoe Salesman" (który zostanie później nagrany i wydany na EP 1990 roku). Zajmuje trzecie miejsce - prześcignął go gość, który zjadł szklany kufel.

1975

Adrian zostaje członkiem "Sweetheart", zespołu z Nashville grającego covery. Na scenie są ubrani w klasyczne garnitury z lat czterdziestych.

Gdzieś w połowie lat siedemdziesiątych Robert Steven Belew zmienia swoje imię na Adrian - imię, które zawsze lubił.

1976

Adrian spotyka Roba Fettersa, Chrisa Ardusera i Boba Nyswongera z zespołu "Raisins" w Nashville w czasie gdy grupa Adriana Sweetheart i the Raisins grali razem w klubie "Fanny's". Wszyscy zgadzają się, że powinni kiedyś razem zagrać.

1977

Frank Zappa widzi Adriana w Fanny's. Podchodzi do niego w czasie gdy Adrian śpiewa "Gimme Shelter" Stonesów, podaje mu rękę i mówi, że chciałby przesłuchać Adriana pod kątem swojej kapeli. Frank dostaje numer telefonu Adriana od szofera. Adrian leci z Frankiem do jego domu w Kalifornii i tam jest przez niego przesłuchany. Adrian zaczepia się w zespole Franka i koncertuje w USA i Kanadzie, a także pojawia się w filmie Zappy "Baby Snakes". Menedżer Adriana proponuje Robowi Fettersowi aby odwiedził go w Los Angeles, gdzie zespół Zappy odbywał próby. Rob i Adrian szwendali się po L.A., załapali się na koncert Van Halena w Whiskey i łazili całą noc tam i z powrotem po Hollywood Boulevard rozmawiając o wspólnym graniu... kiedyś.

Rodzi się Audie, córka Adriana

1978

Przyszli współczłonkowie zespołu Bears - Rob Fetters i Bob Nyswonger przysyłają Adrianowi kopię swojej pierwszej taśmy demo. Adrian odtwarza ją Zappie - on uważa, że brzmią jak zespół "garażowy". Adrian produkuje następne demo the Raisins.

W trakcie trasy z Frankiem Zappa Adrian z spotyka się poza sceną z Davidem Bowie, który prosi go żeby grał dla niego podczas światowej trasy koncertowej, gdy skończy się już trasa Zappy. Adrian bierze robotę... grania dla Davida Bowie'go

W chwili wytchnienia Adrian wraz z członkami Sweetheart nagrywa z zespołem the Raisins cover "Oh, Pretty Woman".

1979

Adrian z rodziną przenosi się do Springfield w stanie Illinois.

Marzec: Adrian śpiewa i gra na gitarze w utworze "Twang Bar King" w studio Cwazy Wabbit w Springfield, który to utwór później pojawia się na jego solowym albumie o tej samej nazwie z 1983 r. Po zakończeniu trasy Bowiego Adrian zakłada zespół nazwany "GaGa" składający się z Christy Bleya, Billa Janssena, i Richa Denharta, którzy byli wcześniej znani jako zespół "Tongue Snatchers". GaGa to było coś pomiędzy Bonzo Dog Band, The Beatles i Frankiem Zappą. Grali do taśmy na której nagrany był Adrian grający na perkusji - była to sugestia Roberta Frippa (Adrian spotkał go podczas trasy Bowiego). GaGa występuje jako support dla League of Gentlemen Roberta Frippa podczas ich trasy koncertowej. W trakcie ich ostatniego występu w The Irving Theatre w Nowym Jorku pojawiają się David Byrne, Jerry Harrison i Brian Eno. Następnego dnia Adrian gra na płycie Talking Heads "Remain in Light". Wkrótce potem zespół prosi go, aby z nimi koncertował. Zgadza się. Pierwszy koncert Talking Heads był dla 70 tys. ludzi. Drugi występ był w Nowym Jorku dla 125 tys. ludzi.

Adrian i Margaret stają się dumnymi rodzicami nowego dziecka, Erniego.

1980

Adrian koncertuje z Talking Heads. W pierwszym dniu występów w Anglii kontaktuje się z nim Robert Fripp i pyta czy nie byłby zainteresowany przyłączeniem się do jego nowego zespołu razem z nim i Billem Brufordem. Adrian zastanawia się.

Światowa trasa koncertowa Talking Heads trwa

1981

Adrian jedzie na Bahamy z członkami Talking Heads i nagrywa kawałki dla Tom Tom Club. Spotyka Chrisa Blackwella z Island Records i przedyskutowuje pomysł nagrania swojego solowego albumu.

W późniejszej części roku Adrian przyjmuje ofertę Roberta Frippa i zostaje członkiem i wokalistą "pierwszoligowego zespołu rockowego" Discipline. Nazwa Discipline zostaje później zmieniona na King Crimson. To rozpoczyna ich albumową trylogię: "Discipline", "Beat" i "Three of a Perfect Pair".

Podczas powrotnej podróży z wysp Bahama Adrian, wraz z Billem Jansenem, Christy Bleyem i Clifem Mayhughem przygotowują większość utworów na jego pierwszy album solo, "Lone Rhino".

1982

Adrian wydaje swój pierwszy album solowy "Lone Rhino" w Island Records. Pojawia się 4 razy na liście "Top 100" albumów pisma Rolling Stone: #46 King Crimson "Beat"; #55 z jego "Lone Rhino"; #97 z Tom Tom Club; i #99 z Talking Heads.

1983

Adrian produkuje uznany przez krytyków, niezależny album "The Raisins"

Jego drugi album solowy "Twang Bar King" zostaje nagrany, a Adrian wyrusza w trasę koncertową "Twang Bar King".

Adrian udziela się na płycie "Mr. Heartbreak" Laurie Anderson.

1984

Adrian kończy swoją pracę w King Crimson, a w późniejszej części roku nagrywa "Zoolook" z Jean-Michel Jarre'm.

1985

Adrian rozpoczyna produkcję drugiego albumu Raisins. Jedna rzecz prowadzi do następnej i Rob Fetters, Bob Nyswonger, koncertowy perkusista Twang Bar King Larrie Londin i Adrian stają się "The Bears". Po zagraniu swojego pierwszego dema nikt nie bierze ich poważnie.

The Bears jednoczą się ponownie (z Chrisem Arduserem w miejsce Larrie Londina) aby udowodnić, że "są poważni" i ruszają w trasę koncertową po Wschodzie i Środkowym Zachodzie. Bardzo udana trasa zostaje podsumowana koncertem z rodzaju "przepraszamy, biletów brak" w Nowojorskim Ritzu.

JESIEŃ - Adrian występuje w filmie Laurie Anderson "Home of the Brave" i gra na płycie Paula Simon'a "Graceland" - zdobywcy Grammy.

Adrian po raz trzeci staje się dumnym tatusiem gdy rodzi się Iris.

1986

The Bears rozpoczynają kolejną udaną trasę.

Adrian robi sobie przerwę aby ukończyć trzyletnią pracę nad instrumentalnym solowym Longplayem "Desire Caught by the Tail".

Po ukończeniu LP ,The Bears wracają na trasę i kierują się do Izraela na ich pierwszy międzynarodowy występ. The Bears tworzą nowy materiał przygotowując trzytygodniową trasę po Południowym Wschodzie i Środkowym Zachodzie USA.

Adrian występuje w San Francisco ze Stanley'em Clarke'm i Stewart'em Copeland'em w specjalnym przedstawieniu "Music in the Movies: 1940-1980".

The Bears zapisują się do siostrzanej wytwórni I.R.S., "Primitive Man Recording Company".

W grudniu The Bears rozpoczynają nagrywanie debiutanckiego albumu dla PMRC. Ma zostać wydany na wiosnę 1987.

1987

Album The Bears "THE BEARS" zostaje wydany na CD, winylu i kasecie. Okładka jest narysowana przez Morta Druckera z MAD Magazine. Trwają koncerty po Południowym Wschodzie.

1988

The Bears wydają swój drugi album, "Rise and Shine", w którego skład wchodzi singiel i video "Aches & Pains". Koncertują też po USA.

1989

Adrian zmienia wytwórnie na Atlantic Records i wydaje chwalony przez krytyków album "Mr. Music Head".

Adrian przez cały tydzień prowadzi program w MTV "POST-MODERN MTV" promując"Mr. Music Head".

Adrian pojawia się w programie VH-1 "VH-1 to 1" i wykonuje akustyczne interpretacje "Bad Days" na pianinie i "1967"

Mike Oldfield "pożycza" głos i talenty gitarowe Adriana do dwóch piosenek z albumu "Earth Moving".

Adrian wypożycza też swój cover "We Three Kings" na "Christmas Guitars" - kompilację świątecznych piosenek wykonywanych na gitarze wydaną przez Green Linnet Records.

1990

Adrian znowu bierze udział w trasie koncertowej z Davidem Bowie, który słyszał "Mr. Music Head" i był nią tak zachwycony, że zrobił Adriana swoim "kierownikiem muzycznym i wiodącym gitarzystą" podczas jego 'Sound and Vision Tour' z roku 1990. Koncertowali z perkusistą Mr. Music Head Mike'em Hodges'em, klawiszowcem Rickiem Fox'em i basistą Erdal'em Kizilcay'em dla łącznie ponad 3 milionów widzów. Podczas koncertu Adrian wydał swój piąty album solowy, "Young Lions" na której znalazły się dwa utwory wykonane z Davidem Bowie: "Pretty Pink Rose" (wydana jako singiel) i "Gunman". Gdy koncert odbywa się w Nowym Jorku, Adrian znajduje czas aby nagrać dżingla dla Budweisera. Nie podpisuje się pod tym a w reklamie nie jest wymieniony, po prostu wynajmują go aby nagrał 30 i 60 sekundowy spot "UFO... wylądowało zeszłej nocy przed moim domem".

1991

Island Records wydaje "Desire of the Rhino King" - kompilację utworów wybranych z trzech pierwszych płyt solowych Adriana. Ponieważ "Lone Rhino" i "Twang Bar King" nie są dostępne na CD, to wydanie zostało ciepło przyjęte.

Na kompilacji "Guitar Speak III" wydanej przez I.R.S Records znajduje się utwór Adriana "Still Life with Dobro".

1992

Adrian wydaje szósty projekt solowy "Inner Revolution", gdzie gra na wszystkich instrumentach, z wyjątkiem kilku utworów przy których korzysta z pomocy Chrisa Ardusera (ex-Bears). Album promuje koncert po USA, który trwa od kwietnia do czerwca. Po tej trasie Adrian udaje się na zasłużone wakacje na Florydę.

Nazwisko Adriana "rzekomo" pojawią się w odcinku Simpsonów. Choć nie zostało to potwierdzone, wzmianka po tym pojawiła się na Official Simpsons Episode Guide Web Site.

Adrian występuje na specjalnym pokazie w San Francisco świętującym 25-lecie Guitar Player Magazine.

Niedługo przed Bożym Narodzeniem Adrian ponownie żeni się z Martą

Adrian jest producentem albumu "El Silencio" wiodącej meksykańskiej grupy alternatywnej Caifanes. Staje się numerem jeden na meksykańskich listach przebojów i otrzymuje złotą płytę!

1993

Adrian kieruje się na Środkowy Zachód ze swoją trasą "Unplugged Tour". Płyta CD "The Acoustic Adrian Belew" początkowo jest dostępna wyłącznie przez jego fan club. Potem można ją kupić w sklepach. Podczas koncertu w Cincinnati Adrian ma zaszczyt zagrania kilku piosenek z Robem, Bobem i Chrisem, z którymi współtworzył kiedyś "The Bears".

Adrian nagrywa "Blackbird" na tribute-album "Come Together" poświęcony Beatlesom a także występuje na albumie Sary Hickman "Necessary Angels".

Gra także w dwóch utworach z nowego albumu Crash Test Dummies "God Shuffled His Feat", który notabene został nagrany w hołdzie "One of Those Days" Mr. Music Head. Płyta została nagrana w Lake Geneva w stanie Wisconsin (w Mr. Music Head Studios)

1994

Adrian przenosi się z Nashville do Lake Geneva w stanie Wisconsin.

Siódmy solowy album Adriana, "HERE" zostaje wydany przez Caroline Records.

Rozpoczyna się trasa koncertowa z Rob'em Fetters'em, Bob'em Nyswonger'em i Chris'em Arduser'em jako supportem. Trasę otwiera grupa psychodots składająca się z Rob'a Fetters'a, Bob'a Nyswonger'a i Chris'a Arduser'a - to rodzaj spotkania po latach. Trasa zaczyna się w maju w Bloomington w stanie Indiana a kończy w Nashville, w stanie Tennessee w lipcu.

Nowa umowa z Caroline Records umożliwia Adrianowi wydawanie jego bardziej eklektycznej muzyki w jego własnej wytwórni "Adrian Belew Presents", a jego bardziej komercyjny materiał w wytwórni Passenger/Caroline Records. W marcu '94 Adrian występuje z Rob'em, Bob'em i Chris'em na corocznym South By Southwest Music Festival w stanie Texas. Adrian występuje też na Revolucion'94 w San Diego i Los Angeles. Inni artyści tam występujący to m.in. Concrete Blonde, Malita, a z Meksyku...the Caifanes i Santa Sabina, których to zespołów Adrian był producentem.

Adrian wygrał też nagrodę Best Musical Score za ścieżkę dźwiękową do filmu "In the Gutter and other Places" w kanadyjskim konkusie "Hot Docs" Film Awards, wygrał też piąty raz z rzędu w konkursie Guitar Player Magazine's Reader's Poll na Najlepszego Eksperymentatorskiego Gitarzystę. Ta i poprzednie nagrody, jak i nagroda Best New Artist z 1982 spowodowały ze GPM umieścił Adriana w swojej "Gallery of Greats" (Galerii Wielkich).

Adrian rozpoczyna pisanie, próby i nagrywanie z powstałym na nowo King Crimson. W majowym numerze Mix Magazine wydrukowany zostaje obszerny reportaż o Adrianie i o powstaniu "Here".

Adrian wraz z Trentem Reznorem bierze udział w nagraniu "Downward Spiral" zespołu Nine Inch Nails.

1995

Po dziesięcioletniej nieobecności zreformowany King Crimson składa się z członków zespołu z lat 80tych... i jeszcze dwóch; Pat'a Mastelotto i Trey'a Gunn'a. Wydają EP "VROOOM" z zupełnie nowymi utworami z mającego się ukazać albumu "THRAK". "THRAK" nagrany zostaje w Anglii, w Bath w studio Petera Gabriela. W dalszej części roku "THRAK" zostaje wydany i zarówno Belew jak i fani Crimsonów są zadowoleni z faktu, że odbędzie się światowa trasa koncertowa. Zespół pojawia się w telewizji NBC w programie "Late Night with Conan O'Brien" i wykonuje utwór "Dinosaur".

Maj - domowe studio Adriana było tematem obszernego reportażu w "Musician Magazine". Kilka miesięcy później Adrian wziął udział w ankiecie "Czego ostatnio słuchasz?" (jego odpowiedź: The Firemen, Kronos Quartet, psychodots, Jeff Beck, Ali Farka Toure & Ry Cooder).

Adrian pojawia się też na "For the love of Harry... Everybody Sings Nilsson", koncercie w hołdzie zmarłemu Harr'emu Nilssonowi. Wykonuje "Me and My Arrow".

Lato - Peter Framptom przybył do studia Adriana, aby nagrać z nim "The Frightened City" - instrumentalny utwór na album w hołdzie Hankowi Marvinowi.

Adrian nagrywa dwa utowry na album "The Jars of Clay". Album dociera do pierwszego miejsca na Billboard's Contemporary Christian Charts. Jeden z utworów, "Flood", dostaje się też na Modern Rock Charts, a album otrzymuje ZŁOTĄ PŁYTĘ!

The Caifanes, numer jeden wśród Meksykańskich zespołów alternatywnych, po raz kolejny skorzystało z talentu Adriana na ich kolejnym albumie który współtworzył i na którym wystąpił. Album ten dotarł na szczyty list przebojów.

Adrian pisze przedmowę do "The Black Market Beatles" gdzie opisuje swoje wczesne doświadczenia ze słuchaniem Beatlesów, swoje uwielbienie dla ich muzyki i jej wpływ na jego karierę. Książka zostaje wydana przez CG Publishing.

W listopadzie wydany zostaje "The Experimental Guitar Series Volume 1 Guitar As Orchestra" - drugi instrumentalny album Adriana (i tym samym ósmy solowy). Jest to pierwszy album wydany przez jego własną wytwórnię "Adrian Belew Presents" i rozprowadzaną przez Caroline Records.

1996

Marzec - Stworzona zostaje strona internetowa Adriana, dająca jego fanom natchmiastowy dostęp z każdego zakątka ziemi do informacji o nim.

King Crimson odbywa trasę koncertową po Europie i Ameryce Północnej.

24 września Passenger Caroline Records wydaje dziewiąty solowy album Adriana "Op Zop Too Wah". Według niektórych recenzji jest to jedno z jego najlepszych dzieł.

Wersja utworu "Come and get it" (napisanego przez Paula McCartneya) nagrana przez Adriana trafia na "tribute album" dla zespołu rockowego z lat 70-tych "Badfinger", który to album zostaje wydany w grudniu przez Copper Records. Zupełnie przypadkowo nazwa płyty brzmi "Come and get it".

Zimą Adrian zaczyna pracować nad kolejnym przedsięwzięciem solowym.

1997

Styczeń "EQ Magazine" zamieszcza reportaż o domowym studiu Adriana i o "Op Zop Too Wah". Adrian trafia na okładkę.

Adrian rozpoczyna wysyłanie swego rodzaju "dziennika" w "Adrian's Net" na stronie "Adrian's Corner". Reakcja jest niesamowita - fani z całęgo świata uznają, że ten pomysł jest "nadzwyczajny" i "powinien być zrealizowany o wiele wcześniej".

W lutym Adrian kończy nagrywanie Acoustic Adrian Belew #2 ("BelewPrints").

Adrian rozpoczyna pracę nad kolejnym projektem "DUST", który ma być zebraną kolekcją "rarytasów" od King Crimson do płyt demo The Bears. Materiał jest całkiem obszerny i już na początku marca wystarczy go na dwie płyty.

Marzec - Adrian i Martha stają się dumnymi rodzicami dziewczynki, Ava Jean Belew.

Adrian pojawia się w telewizji jako prezenter podczas rozdania "the Dove Awards" na kanale TNN

Środek Lata - Adrian bierze udział w zjeździe klasowym i przywraca to życia swój zespoł ze szkoły średniej, The Denems. Przez 1,5 godziny grają piosenki Beatlesów (Adrian na perkusji).

Późne lato - Po prawie dekadzie Adrian ponownie nagrywa z Rob'em Fetters'em, Bob'em Nyswonger'em and Chris'em Arduser'em (z zespołu the Bears).

Wrzesień - Adrian załapuje się na mała trasę koncertową po Argentynie (sześć występów akustycznych)

Październik - Adrian ponownie występuje akustycznie, tym razem w Columbus w stanie Ohio.

26 Listopad - The Denems - zespół Adriana z czasów szkoły średniej występuje w Erlanger w stanie Kentucky.

Grudzień - BELEWPRINTS zostają wydane w Japonii.

Sara Hickman odwiedza Adriana w jego domowym studio w Nashville, aby nagrać swój nowy album.

1998

Wczesny styczeń - Adrian kończy pracę nad nowym albumem Sary Hickman

20 luty - ProjeKct Two występuje w Nashville Extravaganza.

Wczesny luty - Adrian leci do Nowego Orleanu aby pracować z Trent'em Reznor'em nad następnym albumem NIN.

Środek marca - Wydany zostaje "Two Kinds of Laughter" - album Sary Hickman nagrany w studio Adriana.

23 marzec - BELEWPRINTS zostaje wydany w USA. Edycja Limitowna z numerowanymi kopiami jest dostępna poprzez fan club.

Marzec / kwiecień / maj / czerwiec / lipiec - ProjeKct Two koncertuje w Kalifornii, Japonii, Wiekiej Brytanii, Wschodnim USA i Kanadzie.

Lipiec - Adrian kończy koncerty ProjeKct Two i zaczyna pracować nad następnym albumem solowym i nad pierwszym albumem "The Bears" od ponad dziesięciu lat.

Wrzesień - Adrian przyjmuje pytania od fanów przez Internet i odpowiada na nie. Bierze też udział w sesji IRC z fanami z całego świata.

Październik - Adrian kontynuuje prace nad albumem solowym.

Listopad - Zespół "Irresponsibles" z Bostonu (Pete, Mark, Paul i Dan) udają się do Nashville aby nagrać z Adrianem album "When Pigs Fly". Adrian dołącza się też do Artie'go Traumaa, Tony'ego Levina i Freda Wilkinsona aby nagrać utwór instrumentalny Mean Low Water na nowy album Artie'go "Remarkable Friends"

Grudzień - Adrian kończy miksowanie nowego albumu Irresponsibles

1999

Styczeń - Reportaże o Adrianie pojawiają się w Guitar Shop i Guitar Player Magazine.

9 luty -Wytwórnia Thirsty Ear Records wydaje "Salad Days" - kompilacje utwórów akustycznych z "Acoustic Adrian Belew", "Belewprints" i mającego się ukazać "This Is A Pencil". Promocja albumu przez Thirsty Ear powiodła się, gdyż prawie każdy internetowy zin muzyczny zamieścił recenzję lub wywiad z Adrianem dotyczący "Salad Days"

21 luty - Adrian występuje na żywo w Nashville promując album "Salad Days".

Luty - Adrian kontynuuje prace nad nowym albumem. Nowy materiał składa się z nieprawdopodobnego wachlarza gitar znanego jako "Solo Power Guitar Trio". Fani i muzycy niecierpliwią się aby je usłyszeć.

14 marzec - Adrian występuje akustycznie na Cincinnati's Earth Day show.

1 czerwiec - 1 lipiec - Adrian bierze udział w miesięcznej trasie koncertowej rozciągajcej się od Scituate, stan Massachusetts do Los Angeles, stan Kalifornia. Podczas trasy zostaje zaprezentowany "COMING ATTRACTIONS" - pierwszy krążek zawierający częśc mającego się dopiero ukazać materiału. Po raz pierwszy od dziesięciu lat można było usłyszeć nowy utwór "The Bears", jak również 6 utworów z kolekcji rarytsów "DUST" i nowe utwory z płyty Adriana "This Is a Pencil" i następnej "Experimental Guitar Series".

Sierpień - Adrian i Robert Fripp spotykają się w Studio Belew aby pracować na nowym albumem King Crimson.

15 Wrzesień - Adrian i Martha stają się dumnymi rodzicamu kolejnej córki

Późna jesień - wydany zostaję długo oczekiwany krążek Nine Inch Nails

2000

Marzec - Adrian wypuszcza "I Have a Dream" swój pierwszy DARMOWY (dostępny tylko on-line) utwór w MP3. Można go sobie ściągnąć.

Maj - Adrian bierze udział w dwóch internetowych czatach.

Maj - King Crimson gra 3 koncerty w Nashville, stan Tennessee przed rozpoczęciem trasy europejskiej.

Maj - Adrian wyrusza z King Crimson na trasę koncertową w Europie (KC zahacza również o Polskę!)

Październik - Adrian z King Crimson koncertuje po Japonii i USA.

2001

Styczeń - Adrian i The Bears ukończyli ich nowy (jeszcze niezatytułowany) album. Ostateczne miksowanie będzie miało miejscie w ciągu następnych kilku tygodni a wydanie planowane jest na wiosnę 2001, ale nie jest to jeszcze potwierdzone.

Luty Adrian leci do Los Angeles, aby dokonać ostatnich poprawek w nowych nagraniach Kevina Max'a.
Biografia pochodzi z http://www.adrianbelew.net
Tłumaczenie: Ł. Drozd

Adrian Belew | Dyskografia