Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - adaspol

Strony: [1]
1
King Crimson - dyskusja ogólna / Albumy koncertowe
« dnia: 26 Październik 2013, 19:20:21 »
Mam w planie pouzupełniać dyskografię KC o albumy koncertowe. Jak wiadomo wydali ich całkiem sporo. Mogę prosić o Wasze opinie na temat płyt koncertowych, które posiadacie, słyszeliście?

Ja znam tylko USA, Earthbound oraz Thrakattak z czego ten trzeci album to w sumie całkowite inne granie niż koncertowe wersje tego co na albumach studyjnych.

Słyszałem,  że 4 CD Great Deceiver jest bardzo dobre
Interesuje mnie jeszcze na pewno Epitaph (nagrania z '69 roku)
oraz
Ladies Of The Road z nagraniami koncertowymi składu z Islands i zawarta tam "posklejana" ponad 40 minutowa wersja Schizoid Men.

Do tego Vrooom Vrooom, Heavy ConstruKction, The Night Watch,  Absent Lovers, B'Boom, Level Five (?), Elektrik oraz płyty DVD Neal & Jack & Me, Deja Vroom i Eyes Vide Open.
Aha i cały Collector's Club.

Tyle tego jest... pewnie większość godna uwagi, ale co nadaje się na pierwszy ogień? Tzn. na pierwszy ogień koncertówek, bo albumy studyjne to mam osłuchane w lewo i prawo. A budżet nie pozwala na zakup wszytskiego jednoczesnie  :).

2
King Crimson - dyskusja ogólna / Reaktywacja!
« dnia: 24 Wrzesień 2013, 17:08:48 »
Witam witam,
czemu forum milczy, kiedy ogłoszona została wiadomość: KC znowu będzie istnieć! - 7 członków, w tym 3 perkusistów (!)
Co tam się w głowie Frippa kotłuje, to ja nie wiem, może po prostu brak pieniążków:)- nie ważne, czekam na dalsze informacje:).

Żeby nie być gołosłownym to zapraszam na konto KC na FB oraz tutaj:
http://www.dgmlive.com/diaries.htm?artist&show&member=3&entry=24091

Trzeba będzie odkurzyć niektóre płyty:)

3
Ankiety KC / Odp: Przekrój wiekowy
« dnia: 11 Lipiec 2011, 23:10:28 »
Witam na forum, jestem 23-letnim fanem KC.:)

Po dłuższej lekturze z King Crimson, tj. około 3 lat (no może nie takiej długiej, pewnie są tutaj koneserzy co całe swoje życie spędzili przy tej muzyce:)), postanowiłem trochę uzewnętrznić swoje odczucia dotyczące tej znamienitej grupy.

Tak sobie jednak przeglądam to forum i mam wrażenie, że trochę ono przysypia :P (mam nadzieje, że się mylę). Szczególnie dziwi mnie mała liczba oceniających utwory KC - już dwa lata te wątki są bez odzewu - a chętnie bym dołożył tam też swoje oceny.
A muszę powiedzieć, że jestem zaskoczony wynikami Waszych ankiet - może nie mam w 100% odmiennego zdania, ale ja bym tam inaczej ułożył czołówkę. W szczególności dziwi mnie wysoka lokata the construKction of light -  jako albumu oraz wysokie miejsca utworów z tego albumu. Ale cieszą nie takie odmienne oceny od moich (nic ponad "21-st" oraz "Red" - Schizofrenik i Starless :)). Cieszą mnie, ponieważ może to oznaczać, że zbyt pobieżnie przesłuchałem ten album i odkrycie piękna tego albumu dopiero mnie czeka:) Moonchild jest pierwsze.. też byłem zdziwiony, no na pierwsza 5 to zasługuje na pewno, ale nr "1" to już napisałem wyżej komu bym przydzielił :)

Dobra już koniec mojego nudnego wywodu, mam nadzieję, że ktoś to przeczyta i - jeżeli temat głosowań jeszcze nie jest zamknięty - zobowiązuję się uzupełnić ankiety o moje głosy. Jednak nie nastąpi to szybko, bo po obejrzeniu wyników, muszę trochę nadrobić zaległości ( w płytach po "Red"), żeby nie skrzywdzić jakiegoś arcydzieła, których przecież w dorobku KC aż za dużo:P

To ja się oddaję muzycznej rozpuście i mam nadzieję, że ktoś tutaj jeszcze czasem wpada :)

Strony: [1]