Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
King Crimson / King Crimson w Polsce!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sylvie dnia 25 Listopad 2015, 16:44:56 »
17.09.2016  ZABRZE - Dom Muzyki i Tańca, 20:00
18.09.2016  ZABRZE - Dom Muzyki i Tańca, 20:00
20.09.2016  WROCŁAW - Narodowe Forum Muzyki, 20:00
21.09.2016  WROCŁAW - Narodowe Forum Muzyki, 20:00

Bilety w cenach od 179,00zł do 349,00zł

Sprzedaż biletów od 27.11.2015 od godz. 10:00.
2
King Crimson - dyskusja ogólna / Odp: Reaktywacja!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ceizurac dnia 13 Wrzesień 2014, 11:09:01 »
Starless z Albany 10.09.2014

http://nicoco.net/sm24453958
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sylvie dnia 10 Wrzesień 2014, 02:07:43 »
Oto skromna setlista chyba pierwszego koncertu nowego wcielenia:

http://www.setlist.fm/setlist/king-crimson/2014/hart-theatre-the-egg-center-for-the-performing-arts-albany-ny-5bcf8f3c.html

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lvkz dnia 17 Sierpień 2014, 03:24:21 »
https://www.youtube.com/watch?v=nI4LSgqOQmw

Well, here we are. A bit of King Crimson 2014. One should always be wary of coming to judgement about anything based upon a clip that lasts less than a minute and a half but, but, but... Taken from the rehearsals in Elstree Studios, this snippet has four of the seven-piece Crimso clearly enjoying themselves. There’s a wealth of back and forth interplay detail between Mastelotto, Reiflin and Harrison and of course Levin and Fripp not only grab the lapels but go straight for the jugular. Oh, never mind about the rush to judgement: this is King Crimson and they’re on fiery form! [...]
5
Ankiety KC / Odp: Najlepszy Frippowy popis na gitarze
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ceizurac dnia 23 Lipiec 2014, 10:43:17 »
Moje typy to:
Larks... IV (tak w ogóle to każda część "Skowronków..." jest świetnym popisem Frippa)
Schizofrenik (głównie solo)
Fracture/FraKctured

Nie mogę nie wspomnieć o płytach nagranych z Eno oraz o Frippertronics i soundscapes.

PS.
Poza tym uwielbiam oglądać Frippa grającego "Heroes" (http://www.youtube.com/watch?v=QNK-jtx3OGY) - prosta, ale piękna melodia i cień uśmiechu na twarzy Boba...
6
Ankiety KC / Odp: Najlepszy Frippowy popis na gitarze
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sylvie dnia 20 Lipiec 2014, 21:28:11 »
Fracture!
Pozostałe, które wymieniłeś także, a ja jeszcze bym dodała cała plytę THRaKaTTaK :)
7
Ankiety KC / Najlepszy Frippowy popis na gitarze
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Oy_ciec dnia 19 Lipiec 2014, 16:53:22 »
Taki już z Boba gitarzysta, że nie zawsze pcha się ze swoim Gibsonem na pierwszy plan i pozwala sie wykazać czy to basowi, czy melotronowi, czy dęciakom... Jednak kiedy już Fripp bierze struny w swoje ręce, często wychodzi mu czysta zajebistość  :)

Jakie są Waszym zdaniem utwory, w których najbardziej "pozamiatał na wieśle", mówiąc kolokwialnie ?

Moim faworytem jest oczywiście Fracture. Mogę słuchać tego utworu w nieskończoność. Fripp przyćmił tam zupełnie świetny bądź co bądź bas i perkusję.

Pozostałe utwory, które zasługują na wspomnienie to oczywiscie Dwudziestopierwszowieczny Schizofrenik, wiadomo dlaczego. Poza tym, urzeka mnie jego "wiercenie" w Starless, kiedy przez 5 minut gra parę dźwięków, nie nudząc. No i pięknie też zagrał tam główny motyw zwrotki, z mellotronowym tlem....(ten utwór to w ogóle najlepsza synteza dokonań pierwszych 5 lat KC, jest tam wszystkiego po trochu).Talking Drum to niby nic specjalnego w gitarowym ujęciu, ale ogromne wrażenie robi na mnie melodyjność zagrywek Frippa w tym utworze. No i trzeba wspomnieć też o Sailor's Tale- choć tam gitara nie dominuje, to jednak ta solówka ma w sobie coś niezwykłego.
8
King Crimson - dyskusja ogólna / Odp: Belew+Stick Men=King Crimson (?)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sylvie dnia 16 Kwiecień 2014, 00:04:34 »
Ja byłam na "Crimson Garden" kilka lat temu w Wawie, tego składu z Belew niestety nie widziałam na żywo.
Bernier radził sobie spoko z partiami Frippa.
9
King Crimson - dyskusja ogólna / Odp: Belew+Stick Men=King Crimson (?)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Skrzypłocz dnia 15 Kwiecień 2014, 19:25:57 »
Już dziś wiemy że reaktywacja nadchodzi inną drogą :)

Sam skład (Andrew Belew Power Trio + Stick Men) widziałem nie dawno w Marcu na koncercie w Krakowie. Ogólnie koncertem jestem zachwycony, co dziwić nie powinno, zważywszy, że wiele doświadczeń z koncertami wybitnych zespołów nie mam. Szczególnie w pamięć zapadło mi rozbudowane improwizacjami perkusistów Indiscipline. Z drugiej strony, odnoszę wrażenie, że Markus Reuter nie zawsze wyrabiał się z graniem partii Frippa.

Któryś z forumowiczów był również na tym koncercie (albo Warszawskim z tej trasy)?
10
King Crimson - dyskusja ogólna / Odp: Zaczynam przygode z King Crimson
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Skrzypłocz dnia 15 Kwiecień 2014, 19:05:21 »
In The Court Of The Crimson King i Red to chyba rzeczywiście najprzystępniejsze albumy KC, ale też pod tym względem nie równe. Z jednej strony mamy Epitaph, a z drugiej wspomniane Moonchild czy Providence.
Strony: [1] 2 3 ... 10