Autor Wątek: Crimson King, Fripp, Ezoteryzm i Mistyka  (Przeczytany 3087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rudy

• Koneser
  • Nowy użytkownik
Crimson King, Fripp, Ezoteryzm i Mistyka
« dnia: 30 Lipiec 2009, 16:40:27 »
W wikipedii:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Secret_Life_of_a_Satanist, autoryzowana biografia Antona LaVeya, jeden z rozdzialow nazywa sie "Court Of Crimson King"
Nastepny link:
http://www.progressiveears.com/frippbook, Chapter7 i podazajac za Gurdjieff'em trafimy az do Alistara Crowley'a, a ten milym chlopcem nie byl :)

O swojej fascynacji Gurdjieff'em Fripp mowi duzo.

Tytuly:
"In the Court Of Crimson King" - Crimson King, czy to nie jedno z imion szatana ?
"Starless and Bible Black" - Black Bible
"Moonchild" - Moonchild  wcielenie boga, w proroctwach  Alistara  Crowley'a,
"In the Service of His Satanic Majesty" , bootleg z 1969 roku chyba, mam GO :)
itd , zwlaszcza we wczesnym KC bedzie sporo odnosnikow

Pewien moj znajomy duchowny okreslil muzyke i teksty KC: "herezja i poganstwo, ale piekne".

Ciekawe czy ktos probowal backmaskingu na King Crimson :)

Offline Desdemona

• (Десдемона)
  • Administrator
  • Użytkownik
  • I'm a dinosaur
Odp: Crimson King, Fripp, Ezoteryzm i Mistyka
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lipiec 2009, 18:23:19 »
Peter Sinfield się takimi tematami ponoć interesował, stąd też nazwa zespołu.
Belew chyba już mniej "szatańskie" teksty pisze ;D
These days I mainly just talk to plants and dogs...

Offline rudy

• Koneser
  • Nowy użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lipiec 2009, 15:26:20 »
Peter Sinfield się takimi tematami ponoć interesował, stąd też nazwa zespołu.
Belew chyba już mniej "szatańskie" teksty pisze ;D

Okres "Gurdjieff'owski" w muzycznym zyciorysie Frippa to "Crafty Guitarists" juz po pierwszej edycji KC. Przez 3 lata , nie gral tylko uczyl innych.

Z Satanistycznych watkow w tworczosci Frippa i KC , zapomnialem o najwazniejszym.
Robert Fripp jest autorem muzyki w Microsoft Windows Vista, very very evil stuff ...
:)

Offline Hajduk

• Koneser
  • Nowy użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpień 2009, 18:28:24 »
Okres "Gurdjieff'owski" w muzycznym zyciorysie Frippa to "Crafty Guitarists" juz po pierwszej edycji KC. Przez 3 lata , nie gral tylko uczyl innych.

Nie do końca jest tak, jak piszesz. Mylisz dwa okresy - kursy Zręcznych Gitarzystów zaczęły się po zawieszeniu działalności w 1984 roku, a nie dziesięć lat wcześniej. Faktem jest, że po rozwiązaniu KC we wrześniu 1974 roku a przed powrotem do czynnego życia muzycznego (sesje pierwszego albumu Petera Gabriela) Fripp równiez udzielał lekcji gry na gitarze. Z pracami ucznia Gurdżjewa J.G Benneta Fripp zaposnał się w lipcu 1974 roku (Sid Smith podaje nawet konkretną datę - 4 lipca), co zaowocowało duchowym przebudzeniem. Fripp: "Kiedy odkryłem Benetta w lipcu 1974 roku, to co przeczytalem powaliło mnie. Wiedziałem, że muszę iść od International Academy for Continous Education [szkoła założona przez Bennetta] w Sherborne, więc zrezygnowałem z kariery, akurat wtedy kiedy Crimson cieszyli się popularnością w Europie. To nie była decyzja podjęta po wielu rozważaniach; to było nagłe i momentalne odkrycie mojej własnej potrzeby". (Za "Na dworze karmazynowego króla" Sid Smith, spolszczone przez Adama i Annę Kałuznych. s. 175).
Wiem, że w tej uczelni Fripp spędził pół roku - jedynie nie pamiętam dokładnie kiedy. Przypuszczam, że mogła to być druga polowa 1975 roku zima 1975 na 1976, już po krótkiej wiosennej tasie po Europie Frippa z Eno. Kiedyś w dziennikach Fripp podał której to było zimy.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2009, 19:09:47 wysłana przez Sylwia »

Offline rudy

• Koneser
  • Nowy użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Sierpień 2009, 23:42:03 »

Nie do końca jest tak, jak piszesz. Mylisz dwa okresy - kursy Zręcznych Gitarzystów zaczęły się po zawieszeniu działalności w 1984 roku, a nie dziesięć lat wcześniej. Faktem jest, że po rozwiązaniu KC we wrześniu 1974 roku a przed powrotem do czynnego życia muzycznego (sesje pierwszego albumu Petera Gabriela) Fripp równiez udzielał lekcji gry na gitarze. Z pracami ucznia Gurdżjewa J.G Benneta Fripp zaposnał się w lipcu 1974 roku (Sid Smith podaje nawet konkretną datę - 4 lipca), co zaowocowało duchowym przebudzeniem. Fripp: "Kiedy odkryłem Benetta w lipcu 1974 roku, to co przeczytalem powaliło mnie. Wiedziałem, że muszę iść od International Academy for Continous Education [szkoła założona przez Bennetta] w Sherborne, więc zrezygnowałem z kariery, akurat wtedy kiedy Crimson cieszyli się popularnością w Europie. To nie była decyzja podjęta po wielu rozważaniach; to było nagłe i momentalne odkrycie mojej własnej potrzeby". (Za "Na dworze karmazynowego króla" Sid Smith, spolszczone przez Adama i Annę Kałuznych. s. 175).
Wiem, że w tej uczelni Fripp spędził pół roku - jedynie nie pamiętam dokładnie kiedy. Przypuszczam, że mogła to być druga polowa 1975 roku zima 1975 na 1976, już po krótkiej wiosennej tasie po Europie Frippa z Eno. Kiedyś w dziennikach Fripp podał której to było zimy.

Masz racje, myslalem o Crafty Guitarists, ale umiescilem ich o 1o lat za wczesnie, mea clupa.
Pdeslij jakies zrodla , Bennet <-> Fripp, to interesujace.

Pozdrawiam