Autor Wątek: Pierwsze starcie z twórczością KING CRIMSON  (Przeczytany 7065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Martha

• Wampiryzator
  • Nowy użytkownik
Odp: Pierwsze starcie z twórczością KING CRIMSON
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Grudzień 2010, 16:04:04 »
Z tego co wiem to w latach 1974-1991 można było słuchać polskiego radia w Rosji (tak gdzieś do moskiewskich okolic) a to dzięki masztowi radiowemu w Konstantynowie (najwyższy na świecie maszt i budowla w ogóle)

Owszem, ale to był 1 program Polskiego Radia, a Beksa miał swoja audycję w Trójce, wyłącznie na UKF.
Jedynka wtedy zbyt ciekawej muzy raczej nie nadawała, poza tym jakość na falach długich jest niezbyt dobra z racji ograniczonego pasma no i oczywiście nie ma mowy o stereo w nadawaniu analogowym.

BTW: Polecam stronę: http://rcnkonstantynow.pl/
Waiting for the doctor to come.

Offline kpt. Nemo

• Koneser
  • Nowy użytkownik
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Luty 2011, 22:07:00 »
Może na początek się przywitam, co niektórzy zapewne kojarzą mnie z forum o VDGG i Hammillu, jestem młodym, bo młodym, ale zawsze fanem progrocka, który wciąż kryje przede mną wiele słynnych zespołów i albumów, których nie miałem okazji przesłuchać. To samo tyczy się również KC, ale spokojnie, mam czas i zaległości nadrobię :)

Pierwszym utworem King Crimson jaki usłyszałem był bodaj In the Court of the Crimson King z albumu o tym samym tytule oczywiście. Nie pamiętam gdzie dokładnie go usłyszałem, ale zdaje mi się, że były to czasy, kiedy zafascynowany Floydami (wciąż słucham) korzystałem z internetowego radia wyszukującego podobnych wykonawców - Last.fm. Pamiętam, że utwór bardzo mi się spodobał, ale zespół zacząłem poznawać dopiero później. Zaczęło się od debiutu i Red. Lepszego początku nie mogłem mieć :) Nie muszę chyba opisywać co się dzieje z człowiekiem, kiedy pierwszy raz słyszy takie Starless czy Epitaph...

Offline Sylvie

• Сильвия
  • Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Luty 2011, 22:21:06 »
Może na początek się przywitam, co niektórzy zapewne kojarzą mnie z forum o VDGG i Hammillu [...]

Kojarzę ;)
Łelkom!
Mother Hold The Candle Steady While I Shave The Chicken's Lip.