Autor Wątek: Najlepszy koncert VIDEO King Crimson??  (Przeczytany 2782 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kopecman

• Koneser
  • Nowy użytkownik
Najlepszy koncert VIDEO King Crimson??
« dnia: 20 Wrzesień 2009, 22:10:02 »
Witam
Na początku pragnę się przywitać, gdyż jestem nowym użytkownikiem forum a jednocześnie kilkuletnim fanem zespołu King Crimson. Chciałbym poruszyć dyskuję najlepszych VIDEO koncertów artystów. Wg mojej opini relacja z Live In Japan 1984 jest najwybitniejszym materiałem a jednocześnie szczytowym osiągnięciem zespołu. Utwór "Three Of A Perfect Pair" czy też "Elephant Talk" to niepodważnie lepsze wersje od tych, które były zawarte na oryginalnym albumie. Zresztą, każda piosenka została idealnie zagrana przez zespół. Biorąc pod uwagę aranżacje utworów, stroje, ujęcia i wygląd sceny uważam, że jest to najlepszy koncert w historii zespołu.  Czy ktoś widział podobne występy z  lat 80tych bądź mógłby wskazać lepszy występ? Zapraszam do dyskusji.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=SIEM4r_bhSw" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/watch?v=SIEM4r_bhSw</a>
::: Helllo You waiting Man :::

Offline Desdemona

• (Десдемона)
  • Administrator
  • Użytkownik
  • I'm a dinosaur
Odp: Najlepszy koncert VIDEO King Crimson??
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrzesień 2009, 00:10:41 »
Witam na forum, cała dyrekcja (w tym ja ;) ) leży porażona grypą, stąd niewiele się tu ostatnio dzieje :)

Może nie jest to video z prawdziwego zdarzenia (bo krótkie), ale osobiście uwielbiam też nagranie telewizyjne "Lark's Part I", gdzie Jamie Muir wyczynia różne dziwne rzeczy ;)
Natomiast Belew i Levin to osoby tak barwne, że ciężko ich przebić ;)
These days I mainly just talk to plants and dogs...

Offline kopecman

• Koneser
  • Nowy użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrzesień 2009, 10:33:03 »
W mojej opinii ten koncert był szczytowym osiągnięciem grupy. Później niestety, ale było już tylko gorzej. Szkoda, że w latach 80tych grupa tak mało grała utwory z twóczości lat 70tych a mocno postawiła na New Beat. Przydałoby się na koncertach coś żywego, jak np. "Cat food" bądź "One more red nightmare" [ok]
::: Helllo You waiting Man :::

Offline ceizurac

• (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Aktywny użytkownik
  • booty
    • 13326421
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Wrzesień 2009, 10:04:29 »
Na początku muszę napisać, że szkoda iż nie zachował się w całości jakikolwiek koncert z lat 70-tych. Chociaż i te szczątkowe fragmenty "Larks...", i improwizację dają niezłe pojęcie czym KC się wtedy parał.
Na szczęście w nowych wydaniach płyt mają być jakieś dodatki video; może Fripp czymś nas zaskoczy.
A wracając do tematu - mnie najbardziej podobają się koncerty z lat 90-tych - w podwójnym trio; dopiero na żywo widać i słychać te dwie perkusje (chociażby genialny "Thrak"). Akurat wczoraj sobie oglądałem koncert z Japonii z 1995 (to chyba jakiś bootleg - ale setlista podobna do dvd "Deja VROOOM") - rewelacja.

Confusion will be my epitaph.
As I crawl a cracked and broken path
If we make it we can all sit back and laugh.
But I fear tomorrow I'll be crying.
Yes I fear tomorrow I'll be crying.

Offline Wobbler

• Koneser
  • Użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Styczeń 2010, 03:10:38 »
Zdecydowanie "Eyes Wild Open" słuchane w systemie 5.1,